1. Vörösbor kivonat
Amennyiben szeretnéd regenerálni a lábaid megtalálható vénákat, úgy az az egyik legjobb természetes megoldás a vörösbor kivonat lehet, aminek ajánlott napi mennyisége 1400 mg. A vörösbor kivonat jótékony hatását annak köszönheti, hogy gazdag flavonoidokban, amelyek segíthetnek a testünknek több kollagént és elasztint előállítani. Ezek a fehérjék bizonyítottan hozzájárulnak a vénák felépítésének erősítésének, sőt még a rugalmasságukat is javíthatják.
Sőt, a vörösbor kivonat még abban is a segítségünkre lehet, hogy javítja a vénák falában megtalálható sima izmok erősségét, ami végső soron hozzájárulhat a vérkeringés javításához. A vörösbor kivonat szedését követő néhány héten belül azt fogod észrevenni, hogy lábaid sokkal könnyebbek lettek, és csökkent a feszességük is.
2. Nattokináz
Ha Te is azt veszed észre lábaidon, hogy egyre több seprűvéna vagy pókháló véna jelenik meg rajta, úgy ez jelentősen megemeli a kockázatát a vérrögök kialakulásának. A nattokináz egy olyan enzim, amit fermentált szójababból nyernek ki, és bizonyítottan segíthet megelőzni a vérrögök megjelenését, illetve javítani a vérkeringést a testünkben.
Sőt, a nattokináz a már meglévő vénákon belüli sérült szöveteket is képes regenerálni, így újra megnyitva a vér szabad áramlását. A nattokináz javasolt napi mennyisége 200 mg, azonban alkalmazása előtt mindenképpen egyeztess háziorvosoddal különösen akkor, ha már használ valamilyen más vérhígító készítményt.
3. Vadgesztenye kivonat
Lehet, hogy már Te is észrevetted, hogy a különböző gyógyszertárak és drogériák polcain megtalálható vérkeringés javító készítmények szinte mindegyike tartalmazz valamilyen formában vadgesztenye kivonatot. A vadgesztenye gazdag az úgynevezett eszcin vegyületben, amiről már több kutatás is bebizonyította, hogy hatékonyan képes erősíteni a vénák falát, valamint megakadályozni az ödéma és más gyulladásos állapotok megjelenését a lábakban.
A vadgesztenye kivonat javasolt napi mennyisége 500 mg, és mindenképpen olyan készítményt javaslunk használni, amely legalább 100 mg eszcint tartalmazz kapszulánként.
4. Diozmin és heszperidin
A vénasérülések hátterében leggyakrabban a vénák falában megtalálható kollagén fehérjeoldó enzimek által történő lebontása áll. Ezek az enzimek természetesen megtalálhatóak a testünkben és akkor okoznak ilyen jellegű problémát, ha nem fogyasztunk elegendő nyers zöldségek és gyümölcsöt, amelyek gazdagok C-vitaminban és flavonoidokban.
Szerencsére a diozmin és heszperidin két olyan erőteljes flavonoid, amelyek megtalálhatók az olyan citrusfélék héjában, mint a citrom, narancs vagy a grapefruit. Jótékony hatásukkal kapcsolatban már több kutatás is napvilágot látott, miszerint ezek a flavonoidok képesek csökkenteni a láb fájdalmait, valamint javítani a vérkeringést és csökkenteni a visszerek mértékét. Hatékonyságukat annak köszönhetik, hogy képesek blokkolni az említett fehérjeoldó enzimeket, így fokozva a kollagéntermelést és megőrizni a lábakban megtalálható erek rugalmasságát és erősségét.
A diozmin javasolt napi mennyisége 900 mg, míg a heszperidin esetében 100 mg is elegendő lehet.
5. Acerola cseresznye
A testünk érrendszerének szüksége van komplex C-vitaminra ahhoz, hogy megőrizze vénáink rugalmaságát és erősségét, így megelőzve a pókháló és seprűvénák kialakulását. Pontosan ezért, ha lábaidon egyre több visszeret fedezel fel, úgy az egyik legjobb megoldás az lehet, ha elkezded pótolni a tested számára szükséges komplex C-vitamin mennyiséget.
Sajnos a drogériák és gyógyszertárak polcain megtalálható C-vitamin készítmények nagy része csupán aszkorbinsavat tartalmaz, ami a valódi C-vitamin komplex csupán 5%-kát alkotja. És hogy ez miért fontos? A C-vitamin komplex gazdag a tirozináz réztartalmú enzimben, ami fontos szerepet játszik a kollagén és elasztin keresztkötésében, így megerősítve a vénák külső falát és javítva rugalmasságukat.
Az acerola cseresznye a C-vitamin komplex legjobb természetes forrása, ami még rézben is gazdag, így valóban képes lehet hozzájárulni a vénák erősítéséhez és a vérkeringés fokozásához. Sőt, az acerola cseresznye még nagy mennyiségben tartalmaz rutin és heszperidin flavonoidokat is, amelyek szintén hozzájárulhatnak a vénák rugalmasságának és erősségének megőrzéséhez.
Az acerola cseresznye jellemzően por formában elérhető, javasolt napi mennyisége 1-2 kanál egy pohár vízben feloldva.
Most, hogy áttekintettük az 5 jótékony készítményt, ami segíthet megszüntetni a visszeret, mindenképpen érdemes lehet néhány szót ejtenünk a visszér kialakulásáról is. A visszér kialakulásnak több oka is lehet, leggyakrabban a tartós C-vitamin hiány okozhatja megjelenését. További kockázati tényezőként jelenhet meg a dohányzás, mivel a cigaretta képes nagyobb mennyiségben felhasználni a szervezetünk C-vitamin raktárait.
A magas ösztrogén szintén kockázati tényezőként jelenhet meg köszönhetően annak, hogy az ösztrogén túlzott mennyisége sérüléseket okozhat a vénák falán. A magas ösztrogén állapotában jellemzően a terhes és a menopauzán átesett nők érintettek.
Végül, de nem utolsósorban a máj különböző sérülései, valamint a zsírmáj állapota szintén olyan hormonok felhalmozódását okozhatja a testünkben, amelyek hozzájárulhatnak a visszér megjelenéséhez a lábakban.
Ha szeretnéd a felsorolt készítmények hatását maximalizálni, úgy mindenképpen javasoljuk, hogy az alábbi életmódbeli változtatásokat is iktasd be az életedbe.
- Ha szeretnéd javítani lábaid vérkeringését, úgy jó ötlet lehet a kompressziós zokni használata. Mindenképpen javasoljuk, hogy ezt a típusú zoknit kizárólag gyógyászati segédeszközöket forgalmazó boltban vásárold meg, mivel minőségük rendkívül fontos a vérkeringés javításának szempontjából.
- Igyekezz fizikailag aktív életmódot folytatni. A túl sok ülés vagy áll következtében a vérkeringésünk lelassulhat, így mindenképpen fontos lehet, hogy testmozgással ismét felgyorsítsd. Az alacsony intenzitású testmozgások tökéletes választások lehetnek, mint az úszás, sétálás vagy biciklizés.
- Amennyiben dohányzol, úgy mindenképpen javasoljuk, hogy hagyj fel ezzel a káros szokással.
- Fogyassz rendszeresen olyan valódi C-vitaminban gazdag élelmiszereket, mint a savanyú káposzta, kaliforniai paprika, citrom vagy zöld leveles zöldségek.
- Iktasd be a kénben gazdag élelmiszerek fogyasztását az étrendedbe. Kénben gazdag élelmiszerek közé sorolható a kelbimbó, kelkáposzta, brokkoli vagy a fokhagyma. A kénben gazdag élelmiszerek segíthetnek megszabadulni a testedben felhalmozódó felesleges ösztrogén mennyiségtől, így hozzájárulva a vénák egészségének megőrzéséhez.
- Kerüld a gyulladásokat okozó ételek fogyasztását, amelyek gazdagok feldolgozott szénhidrátokban és növényi olajokban.